O NÁS

Mateřská škola se nachází ve starých Stodůlkách kousek od Panské zahrady a Centrálního parku. Byla postavena svépomocí občanů a byla slavnostně otevřena dne 1.září 1983. Od té doby zaznamenala několik změn. Budova byla zateplena, byla zde namontována plastová okna, zrušilo se topení na pevná paliva a bylo nahrazeno plynovým. V listopadu 2019 se dočkala nového názvu – Mateřská škola Motýlek.

Škola má čtyři třídy, které disponují velkým prostorem pro dětské hry. U každé z nich se nachází tělocvična pro volný pohyb dětí. Za příznivého počasí děti tráví čas na rozsáhle zahradě, kterou máme jako jedni z mála rozdělenou dle věku dětí. Společnost nám zde dělá také naše adoptovaná veverka.

Náš vzdělávací program vychází z Rámcového vzdělávacího programu. Kvalifikované paní učitelky zajištují standardní vzdělávání dětí od 3–7 let věku, ale také nadstandartní aktivity jako je logopedická prevence,kurz českého jazyka pro děti s OMJ, angličtina, výtvarný a taneční kroužek. Mimo areál školy děti navštěvují kroužky-zimní bruslení, plavání a tenis.

Všichni zaměstnanci školy se snaží, aby se u nás dítě cítilo příjemně, bylo spokojené a odcházelo s pocitem:

,, Všechno co potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce “ Robert Fulghum